15 lutego 2023

Kursy BHP – Tarnobrzeg

Proponujemy Państwu szeroki wachlarz szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, obsługi koparko-ładowarek i wózków widłowych. Możemy zaproponować również kursy doskonalące z zakresu spawalnictwa, pierwszej pomocy oraz szkolenia specjalistyczne.

Szkolenie okresowe pracodawców – opis i cel szkolenia

Szkolenia okresowe nie tylko tyczą się wszystkich pracowników, zespołów pracowniczych czy też innych podmiotów pracowniczych. Jednym słowem nie tylko „firma” musi okresowo się szkolić aby praca była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna. Szkolić się okresowo z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy musi również pracodawca. W końcu jak to się mówi „przykład idzie z góry”, a poza tym pracodawca musi wiedzieć jak pracować, aby wszyscy pracownicy firmy byli w swojej pracy nie tylko wydajni ale i bezpieczni – jest to w końcu jedno z ważniejszych zadań pracodawcy.

Opis szkolenia okresowego dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami
Omawiane szkolenie jest przeprowadzane w jednej z trzech form: kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego (to ostatnie na podstawie opracowanego przez organizatora szkolenia szczegółowego planu indywidualnego). Podczas szkolenia okresowego prowadzący używa różnych multimedialnych środków dydaktycznych takich jak na przykład: filmy, czy też prezentacje multimedialne.

Dla kogo kierowane jest to szkolenie okresowe?
Szkolenie omawiane w tym artykule jest przeznaczone przede wszystkim dla: pracodawców, ale także dla osób zajmujących się kierowaniem przedsiębiorstwami państwowymi, wszelkimi spółkami, zakładami prywatnymi, różnego typu urzędami, czy też spółdzielniami, a także dla wszystkich innych osób którzy w swojej pracy kierują pracownikami i zespołami pracowniczymi np. kierownicy, brygadziści i tym podobne.

Co jest celem omawianego szkolenia okresowego?
Celem głównym szkolenia okresowego dla pracodawców i wszystkich tych osób których zadaniem zawodowym jest kierowanie pracownikami jest aktualizacja i uporządkowanie, usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy oraz umiejętności w szczególności z zakresu: umiejętności dokonania oceny zagrożeń występujących w pracy oraz ryzyka związanego z tymi zagrożeniami, a także wiedzy i umiejętności wpływających na kształtowanie odpowiednich warunków pracy – zgodnych z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, oraz umiejętności ochrony pracowników przed ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi lub związanymi z wykonywaną przez nich pracą.