15 lutego 2023

Kursy BHP – Tarnobrzeg

Proponujemy Państwu szeroki wachlarz szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, obsługi koparko-ładowarek i wózków widłowych. Możemy zaproponować również kursy doskonalące z zakresu spawalnictwa, pierwszej pomocy oraz szkolenia specjalistyczne.

Jakie kursy i szkolenia zagwarantują pracę?

W obecnych czasach aby dostać dobrą pracę, a często jakąkolwiek pracę nie wystarczą czasami ani ukończone szkoły, studia i dyplomy, ponieważ potencjalni pracodawcy oczekują czegoś więcej. Stąd na dzisiejszym rynku tak popularne są różnego typu kursy, warsztaty i szkolenia. Udział w nich i zdobycie certyfikatów pokazuje przyszłemu pracodawcy, że jesteśmy ludźmi zaangażowanymi, wciąż się uczymy i doszkalamy, staramy się zdobyć jak największą wiedzę i że jak się potocznie mówi „chce nam się”. Jednak które szkolenia wybrać aby zagwarantowały nam zatrudnienie? Przede wszystkim nie da się powiedzieć że jakiekolwiek szkolenie zagwarantuje nam pracę na sto procent, ponieważ wpływa na to zbyt wiele czynników – ale z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że udział w szkoleniach zdecydowanie nas do tego przybliży.

Kompetencje biurowe i miękkie
Oczywiście od lat nie maleje zapotrzebowanie na pracowników znających języki obce, tak więc jest to jedno z szkoleń które na pewno zwiększy szanse na zatrudnienie. Umiejętność związane z małą księgowością również są niezwykle pożądane tak jak i obsługa specyficznych dla danej firmy programów komputerowych. Inną gałęzią szkoleń są szkolenia dotyczące tak zwanych „umiejętności miękkich”. Pracodawcy niezwykle cenią sobie ludzi którzy potrafią zarządzać czasem, stawiać precyzyjne i jasne cele, czy też pracować w grupie – te umiejętności będą zawsze atutem którym może pochwalić się przyszły pracownik a jeżeli będą udokumentowane- tym lepiej.

Umiejętności techniczne
Kolejnymi zawodami na które jest obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy są to między innymi: spawacz, elektryk, operator wózka widłowego, czy też specjalistycznych maszyn. Jeszcze kilka lat temu takie zawody nie tylko nie były prestiżowe, ale wręcz wstydliwe. Obecnie zaczęto doceniać wykwalifikowanych pracowników w tych zakresach. Natomiast prestiż tych zawodów zaczyna powoli rosnąć – co również przyczynia się do faktu, że coraz więcej osób chce zostać właśnie przedstawicielem jednego z tych zawodów. Oczywiście chcąc zarabiać na takim technicznym stanowisku jak najwięcej musimy liczyć się z tym, że ukończenie kursu to dopiero pierwszy krok w karierze. Po skończeniu kursu trzeba systematycznie dokształcać się, zdobywać nowe uprawnienia, poszerzać i uaktualniać zdobytą uprzednio wiedzę.