15 lutego 2023

Kursy BHP – Tarnobrzeg

Proponujemy Państwu szeroki wachlarz szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, obsługi koparko-ładowarek i wózków widłowych. Możemy zaproponować również kursy doskonalące z zakresu spawalnictwa, pierwszej pomocy oraz szkolenia specjalistyczne.

Jak wyglądają zarobki spawacza?

Jeśli zastanawiasz się być może teraz nad swoją przyszłością i zawodem jaki będziesz wykonywać, albo chcesz się przekwalifikować lub dodać do swojego CV nowe kompetencje albo może po prostu jesteś ciekawy jak wygląda praca spawacza a przede wszystkim czy jest opłacalna? Ile można zarobić na tym stanowisku? I czy warto? To tu spróbuje odpowiedzieć na te pytania.

Przede wszystkim kto może zostać spawaczem?
Zanim przejdziemy do zarobków zastanówmy się, kto tak w ogóle może zostać spawaczem. Osoba na tym stanowisku musi mieć ku temu niezbędne predyspozycje, a więc przede wszystkim musi to być osoba która jest sprawna fizycznie i nie odznacza się żadnym stopniem niepełnosprawności – a już szczególnie nie zaleca się tego rodzaju pracy osobie chorej na astmę czy też alergię. Dodatkowym atutem i ułatwieniem jest potrzebna w tej pracy doskonała wręcz zręczność rąk, dokładność i oczywiście ogólna koordynacja wzrokowo-ruchowa. Spawacz musi również wykazywać się umiejętnościami technicznymi, wyobraźnię przestrzenną i skupieniem. Trzeba pamiętać, że jest to jednak praca fizyczna, ciężka i często odbywająca się w niebezpiecznych warunkach.

Jak zostać spawaczem?
Spawaczem może zostać osoba, która ukończyła szkołę zawodową lub też szkołę techniczną o tym profilu. Innym sposobem jest też ukończenie specjalnego kursu zawodowego.

Ile zarabia spawacz?
Oczywiście nie da się określić jednoznacznie ile zarabia spawacz ale uśrednione zarobki spawacza wahają się w przedziale od dwóch do pięciu tysięcy złotych – zależne jest to głównie od doświadczenia pracownika i jego umiejętności jak również miejsca pracy. Specjaliści w swojej dziedzinie mogą liczyć na zarobki nawet powyżej siedmiu tysięcy złotych brutto. Oczywiście to są przybliżone zarobki w Polsce, pracując poza granicami kraju możemy zarobić znacznie więcej.

Gdzie może zostać zatrudniony spawacz?
Spawaczy zatrudnia się w praktycznie każdym sektorze przemysłu. Najczęściej jednak jest to budownictwo o stocznie. Ale spawacz może również pracować w różnego rodzajach hallach, czy też warsztatach samochodowych, blacharskich bądź ślusarskich. A całkiem innym kierunkiem tego samego zawodu może okazać się spawanie artystyczne w którym ktoś duszą artysty na pewno się odnajdzie.